15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlamaları 15 Temmuz Şehitleri için okunan Hatm-i Şeriflerin duası ve mevlid-i şerif programları İlçe Müftülüğünce camiilerde 11/07/2017 tarihinde gerçekleştirildi. Program çerçevesinde Cuma namazına müteakip yemek ikramında bulunuldu.

        Cumhuriyet Meydanında Saat:20.00' de 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü temalı fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı ve “15 Temmuz Anı Defteri” konuldu.

       

 

        15 Temmuz Cumartesi Günü

 

        Saat:23.00' te Kamu Kurum ve Kuruluşlarındaki personel ve vatandaşlarımızın yoğun katılım sağladığı; İlçemiz Jandarma Çeşmesinden başlayıp Cumhuriyet Meydanına kadar Milli Birlik Yürüyüşü yapıldı. Akabinde çelenklerin Atatürk Anıtı' na sunumu, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda İlçemiz Kaymakamı Mustafa AKIN tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından Cumhuriyet Meydanında Belediye Başkanlığı' nca Tv yayını dev ekranda vatandaşlarımız ile birlikte canlı yayınlar takip edildi.

        15 Temmuz' u 16 Temmuz' a bağlayan gece yarısı 00:13' te camilerimizde sela okunarak demokrasi nöbetine başlandı ve 17 Temmuz 2017 saat 00.00' a kadar demokrasi nöbeti devam etti.