Kaymakamlığımızın öncülüğünde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz ve Bozcaada Belediyesinin desteği ile Orman Haftası Kutlaması kapsamında 25 Mart 2019 Pazartesi günü saat 11.00' da İlçemiz Alaybey Mahallesi Tuzburnu Mevkii ve Ayazma mevkiinde bulunan Bozcaada Bal Ormanında fidan dikim kampanyası yapıldı. Söz konusu kampanya kapsamında belirlenen alanlara 1470 adet büyük boy fıstık çamı,  900 adet Meşe Fidanı,150 adet büyük boy katalpa,50 akasya, 50 dişbudak, 25 erguvan ve 1000 biberiye ile 600 adet lavanta olmak üzere toplamda 4245 fidan dikildi. 
        İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü organizatörlüğünde gerçekleştirilen kampanyaya Bozcaada Belediyesi de iş makineleri ile destek vererek fidanlar için gerekli çukurları açma ve itfaiye aracı ile fidanlara can suyu verilmesi ve gönüllülerin dikim alanına ulaştırılması görevlerini üstlendi. Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Bursa, Balıkesir ve Bursa İllerinde bulunan fidanlıklardan ücretsiz temin edilen fidanların nakliye ve dikim masrafları Bozcaada Kaymakamlığı/Mahalli İdare Başkanlığı ve İlçe Tarım Müdürlüğü bütçesinden karşılandı.
        Kampanya kapsamında kampanyaya Katılan yaklaşık 300 gönüllü (öğrenci, Asker, STK, Siyasi Parti Temsilcileri, Bozcaada Halkı ve Misafirleri) tarafından ilk gün yaklaşık 500 fidan dikildi. Ana Okuldan Liseye her öğrenci adına dikilen her fidanın yanı başına öğrencilerin isimlerinin yazılı olduğu ve öğrenciler tarafından resimlendirilen birer tane taş bırakıldı. Fidan Dikimi sonrası katılımcılara yemek ikramı yapıldı. Kampanyaya Bozcaada İlçe Jandarma Komutanlığı ve Komando Birliği de yaklaşık 2000 fidan dikerek önemli bir destek verdi. Geri kalan fidanlar ise ücreti mukabilinde tutulan işçilere diktirildi. Fidan dikim işlemi 5 iş gününde tamamlandı.
        Kampanya ’ya bizzat katılarak fidan dikimine önemli destek veren Kaymakam İbrahim GÜLTEKİN bütün gönüllülere teşekkürlerini sunarak fidan dikim kampanyasına yapılan yoğun katılımdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.