T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 
 
 
 
 


Bulunduğunuz Yer: Genel Bilgiler  >>   Altyapı Durumu

 
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

ALTYAPI DURUMU

 

         Bozcaada 1989 yılından itibaren denizaltı kablosu kanalı ile ulusal elektrik sisteminden yararlanmaktadır.2000 yılında  yap-işlet-devret modeliyle 17 kuleli Bozcaada Rüzgar Enerji Santrali (BORES) kurulmuştur. BORES, şu anda enterkonnekte sistemi destekleyici konumdadır ve doğrudan enerji sağlayamamaktadır.

         İlçenin mevcut su kaynakları yetersiz olduğundan Anadolu’dan su getirilmiştir.Su iletimi için deniz geçiş hattına 5780 m boru  döşenmiştir. İlçemizin Ayazma, Çayır ve Başağa mevkilerine de içmesuyu verilmektedir.

         Kanalizasyon şebekesi yapım çalışmaları ile arıtma tesisi proje çalışmaları devam etmektedir.

         Ada yollarının tamamı (41 km) asfalt kaplama, bağ ve bahçe yolları ise stabilize kaplama veya ham yoldur. İlçemiz ile Geyikli/Yükyeri feribot iskelesi arasında deniz ulaşımı GESTAŞ' a ait arabalı vapur ile sağlanmaktadır.

         PTT Müdürlüğü hizmet vermektedir.2004 yılı içerisinde ADSL santrali hizmete girmiştir. Avea, Vodafone ve Turkcell şirketlerine ait cep telefonu baz istasyonları mevcuttur.


T.C. BOZCAADA KAYMAKAMLIĞI
Alaybey Mahallesi, Başkuyu Mevkii, No:1 17680 Bozcaada/Çanakkale Telefon: (0286) 697 8018 Faks: (0286) 697 8150