EMITT 2019’DA BOZCAADA STANDINA OLAĞANÜSTÜ İLGİ

 

        Bozcaada Kaymakamlığının öncülüğünde, İstanbul’da gerçekleşen EMITT 2019 Uluslararası Turizm Fuarına katılan Bozcaada standında adanın önemli yapı, plaj, koy ve sokaklarının sergilenmesinin yanında Bozcaada yerel tatları da misafirlere ikram edildi.
        Fuarda yerli acentalar ve destinasyonlarının temsilcilerinin yanında yabancı ülke destinasyon temsilcileri ve acentaları da Bozcaada standına yoğun ilgi gösterdi.

        Bu anlamda bir çok acentanın ülkelerinde Bozcaada’yı tanıtması noktasında sözler alınarak karşılık fikir alışverişinde bulunuldu. Kaymakam İbrahim GÜLTEKİN tüm gün boyunca fuarda misafirlerle bire bir ilgilenmesinin yanı sıra yerel ve ulusal radyo ve televizyon kanallarıyla Bozcaada standı ve fuarla ilgili röportaj gerçekleştirdi.

        Bunun yanında Çanakkale Vali Yardımcıları, Gökçeada Kaymakamı, Çanakkale Tarihi Alan Başkanının da aralarında bulunduğu birçok protokol mensubu Bozcaada standını ziyarette bulundu.
Fuar alanında büyük destinasyonlar arasında ilk kez yer almasına rağmen en çok ilgi gören standlardan biri olan Bozcaada standını ilk gün yaklaşık 5000 kişi ziyaret etti.